Ünnepnap Van Nálunk - Dallos Gizella - Csiki Pál - Kicsi, Fehér Meszelt Szoba (Cassette, Album)

9 comments

  1. 23 straipsnis. Ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių eksportas, importas, vežimas ir gabenimas tranzitu 1. Vyriausybės įgaliota institucija turi teisę eksportuoti, importuoti, vežti visų kategorijų ginklus, ginklų priedėlius, šaudmenis, jų dalis, taip pat šio įstatymo 3 straipsnio 7 punkte nurodytų ginklų dėtuves, į kurias telpa daugiau kaip 20 šovinių, ir.
  2. Jul 30,  · އޮކްޓޯބަރ 31، ސުޕްރީމް ކޯޓަށް 10 އަހަރު ފުރުމުގެ މުނާސަބަތުގައި ދަރުބާރުގޭގައި ބޭއްވި ރަސްމިއްޔާތުގެ ތެރެއިން ގާޒީ މުހުތާޒް ފަހުމީ -- .
  3. Kandidatja për deputete nga PDK-ja, Ganimete Musliu përmes një postimi në facebook ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve edhe për nja mandat tjetër si debutete në Kuvendin e Kosovës, përcjell Periskopi. Ajo tha se gjatë mandateve të saj si deputete kishte nderin dhe kënaqësinë e mbi të gjitha sfidën e përgjegjësinë që të ishte zë i [ ].
  4. Oct 28,  · Iestājoties rudenim, vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki izlēmuši mainīt savu vizuālo izskatu. Ja pavisam nesen savas vizuālās pārvērtības atrādīja mūziķe Māra Upmane- Holšteine un māksliniece Liene Skulme, tad tagad savus soctīklu sekotājus ar .
  5. Vairākās Eiropas valstīs asās jeb dzelkšņu kaklasiksnas ir aizliegtas, jo to lietošana suņiem nodara sāpes. Pavelkot pavadu, siksna savelkas un metāla dzelkšņi ieduras sunim kaklā. Latvijā šīs kaklasiksnas var iegādāties ikviens. Tās iesaka internetā, arī veikalos skaidro, ka tās ir nekaitīgas un pat ieteicamas dresūrai.
  6. Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike ([email protected]) Shqiptarët brenda dhe jashtë kufirit të imponuar nga të huajt dashakeq, lëngojnë nga vazhdimësia e verbërisë. Shqiptarët, historikisht, kanë një prirje të grinden midis tyre, janë në një pozitë të vazhdueshme “ndërmjet dy zjarreve”. Karakterizohemi nga Mospajtimi i brendshëm.
  7. Deputāts - tas skan lepni! Šie cilvēki izprot likumdošanas smalkumus un nosaka valsts likteni gadiem uz priekšu.Tāda atbildība prasa no viņiem maksimālu koncentrēšanos un efektivitāti. Šonedēļ savas darbības rezultātus apkopoja KF sestā sasaukuma Valsts Domes deputārekerchalenlongpokamvomiseltupas.coinfotika lie.
  8. Ministri u ka shprehur ngushëllime familjes Daci dhe të gjithë atyre që kishin punuar me Arinain në ministri të Diasporës. “Familjes Daci, miqve të Arianit, kabinetit qeveritar dhe stafit të Ministrisë së Diasporës i shprehu ngushëllimet më të sinqerta.
  9. Prokuroria e Tiranës ka depozituar në Gjykatë dosjen ndaj ish deputetit të LSI-së fillimisht dhe më pas të PS-së, Shkëlqim Selami. Ai nuk ka deklaruar në formularin e dekriminalizimit një dënim të vitit në Itali, ku u dënua me “arrest me burg” për akuzën e pjesëmarrjes në organizata kriminale me qëllim emigracionin klandestin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *